Інтернет віртуальний, а небезпеки в ньому реальні.

Бiблiотека є важливою брамою до Інтернету. Для одних вона пропонує зручне середовище, рекомендації та допомогу, а для інших – це просто точка доступу до Інтернету.

Відкриття Інтернет-центру в Козятинській Центральній районній бібліотеці стало важливою подією в житті бібліотечної спільноти району. Підрозділ надзвичайно швидко сформував контингент користувачів. Постійними відвідувачами центру стало 550 користувачів, з них: діти – 162, юнацтво – 152, дорослі – 236. Відвідування центру становить 2 925.

Понад 1500 користувачів стали відвідувачами Інтернет - центру шляхом організації безкоштовних віртуальних екскурсій, подорожей. Інтернет-центр допомагає задовольнити запити на інформацію, в тому числі і на ту, що відсутня в бібліотеці.

Скептики скажуть: «Комп'ютер — це той же телевізор». Але це хибна думка, адже пошук інформації в Інтернеті — це не лише «споглядання і слухання», а і писання, і читання, і розвиток навичок відбору та вибору. Але особливо гостро сьогодні постає проблема безпеки дітей в Інтернеті,тому щоаудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі молодшає. Її переважну частину становлять діти та підлітки. Це ті категорії ризику, які повністю не усвідомлюють небезпеки, яка може чекати на них у віртуальному просторі.

На зміну ще не так давно актуальній для багатьох батьків проблемі «Куди подіти дітей на час шкільних канікул?» у дедалі більшої кількості сімей приходить не менш розпачлива- «Як відірвати дитину від комп’ютера?». Погіршення зору, постави, гіподинамія, ігрова залежність — українські батьки не втомлюються лякати своїх нащадків цими комп’ютерними страшилками,у більшості випадків без особливого ефекту. Фішинг, грумінг, спамінг, віруси, кіберхуліганство, порносайти — важко навіть визначитися, з якої мови на яку потрібно все це перекладати. І вже тим більше — як від усього цього можна захиститися. Тому і з’явилася думка, використовуючи активні форми бібліотечної роботи, прищепити дітям та батькам навички безпечного мобільного та електронного спілкування, розповісти про основні етичні засади користування мобільним телефоном у громадських місцях та Інтернетом, проінформувати їх про небезпеку для здоров’я і психіки, яка очікує на тих, хто забагато часу проводить у віртуальному середовищі.

У зв’язку з цим, Інтернет-центром нашої бібліотеки було розроблено та втілено в життя проект «Інтернет віртуальний, а небезпеки в ньому реальні», який досконало представить підліткам та їх батькам усі загрози, що можуть виникнути при роботі в Інтернеті.

В ході проекту було виготовлено рекламну продукцію: теку «Безпека дітей в Інтернеті», буклети «Етика мобільного спілкування», «Мобільний телефон – друг, який може стати ворогом», брошуру «Комп’ютер убивця: здоров’я під персональним ковпаком», стенди «Підказки з безпеки для дітей різного віку» та «Зробимо крок до цивілізованого спілкування».

Підготовлено та виготовлено бібліографічні та веббібліографічні списки: «Безпека дітей в Інтернеті», «Інтернет для батьків», «Безпечні дитячі сайти». Організовано книжкову виставку «Інформаційні технології – друзі чи вороги».

Тренери з центру IDEA допомогли провести інформаційний тренінг «Інтернет віртуальний, а небезпеки в ньому реальні», в якому прийняли участь працівники бібліотеки та члени Клубу юних правознавців «LEX».

Спільно з Районною бібліотекою для дітей планується провести інформаційну годину «Права дітей в мережі», урок віртуальної культури «Правила Інтернет – ввічливості», цикл екскурсій з ігровою програмою «Знайомство з сайтом ON – ляндія», віртуальну подорож «Зворотна сторона глобальної інформації», урок – пересторогу «Як не потрапити в комп’ютерне рабство»

Один з етапів реалізації проекту – це інформаційний сайт «ON – ляндія» (www.onlandia.org.ua), який пропонує просвітницькі матеріали для дітей, батьків і вчителів. Це інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків. Завдяки ним, діти, за допомогою дорослих, зможуть опанувати основи безпечної роботи в Інтернеті. Доступна та практична інформація з Інтернет-безпеки допоможе навіть користувачам початківцям навчитися ефективно використовувати ресурси мережі й захищати себе від небажаного контингенту.

Бібліотекар – бібліограф Інтернет центру
Н. М. Шевчук.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.