Анатолій Іванович Григорук
письменник, прозаїк, перекладач,
Лауреат літературної премії ім. Наталії Забіли,
член Національної спілки письменників (1987)
20.10.1932

Народивсяв с. Махаринці в родині службовців Махаринецького цукрового заводу Івана Івановича, котрий працював у конторі відгодівельного пункту та Горпини Трохимівни Ящуків. Змалку хотів навчатися і сам переступив поріг сільської школи ще у 5,5 років. В цьому віці вже добре читав та до школи прийняли лише наступного1938 року. Проживали в невеличкій хатині на окраїні заводського селища біля жомової ями в будинку Растівського. У 1940 р. батьки переїхали до Бродецького цукрозаводу, де і закінчив семирічну школу. Довелося хлопчині з родиною пережити жахи окупаційного фашистського режиму. У 1947 р. батько змінив роботу і родина переїхала до Бердичева. Там і отримав середню освіту. Вступив до Київського політехнічного інституту на зварювальний факультет. Через півроку розчарувався у обраній професії і, залишивши навчання, почав працювати чорноробочим на Червонському відгодівельному відділені. Через рік вступив до Київського державного університету на філологічний факультет. Закінчив його з Червоним дипломом і був направлений вчителювати на Хмельниччину у с. Коричинці. Через 2 роки повернувся у Київ і влаштувався редактором науково-художньої редакції у видавництво дитячої літератури «Веселка». Там і відбулися перші спроби пера. Одружився, виховав двох доньок-близняток.

У 1968 р. перейшов на роботу до видавництва «Малятко» на посаду відповідального секретаря, а з 1998 р. – головним редактором. Викладав 5 років літературне редагування на кафедрі стилістики в Київському державному університеті.

Автор дитячих книжок «Семафори відкрито» (1964), «Гусак-червонолап» (1971), «Сніговик-дражнилко» (1974), «Вічно живі» (1976), «Жилетка», «Пінгвін» (1982), «Пухова сніговиця», «Солом’яне море», «Чим хата багата», «Що край, то звичай», «Побрехеньки про лиху напасть», де в оповіданні «Щасливої дороги, поїзди», автор пригадує дитинство, залізничну будку на ст. Махаринці.

Переклав українською мовою твори К. Селіхова,М. Колесникова, І. Конєва, К. Франсіско та ін.

Література про А.І. Григорука:

Нові члени Спілки письменників // Літ. Україна.-1987.-18 черв.

Тихенький О. Знавець дитячих душ // Вісн. Козятинщ.-2003.-5 листоп.


● ● ●


Письменники Радянської України 1917-1987: Биобиблиогр. справ./Сост.В.К. Коваль, В.П. Павловська. – К.: Рад.письм., 1988.- С. 692.

Подолинний А.М. Анатолій Іванович Григорук // З над Божої ріки:Літ.-бібліогр. слов. Вінниччини / Укл. Подолинний А.М. – Вінниця: Континент- Прим., 1998.- С. 76-77.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.