Зарицький П. А. Мамина хустка: поезії / П. А. Зарицький. - Вінниця, ТОВ "Нілан-ЛТД", 2017. - 154 с.

/Files/images/Зарицький Мамина хустка.jpg

В новій збірці віршів та поем Петра Зарицького "Мамина хустка" поєдналися сумні реалії минулого і сьогодення та ніжні почуття люблячого серця. Поема "Мамина хустка" - це синівська сповідь пам'яті про найдорожчу у світі людину. Поема "Тарасова журба" присвячена жінкам, присутнім в долі та творчості Т. Г. Шевченка.

Книга порадує шанувальників ліричного слова і стане в пригоді тим, хто шанує історію і культуру.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

..

Брати Капранови. Забудь-річка.Роман. – Київ: Нора-Друк, 2016. – 544 с. Серія: Читацький клуб.

/Files/images/zabud250 (1).jpg Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА.

Багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця у Другій світовій війні.

Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями у кожній українській родині.

.

.

.

.

.

.

Степанюк С. Ї. Мої Вівсяники: історія села від давніх часів до сьогодення / С. Ї. Степанюк.- Черкаси. – ІнтролігаТОР. - 2013. – 280 с .

/Files/images/podarovan_knigi/мова4 022.jpg Дана книга – це закарбована серцем пам'ять автора – великого патріота України , Людини з великої літери про своє рідне село Вівсяники на Вінничині, земляків, їхню важку долю та здобутки, які повсякчас хвилюють його, хоч волею долі вже тривалий час він мешкає далеко від рідного краю. На думку Степана Їоновича Степанюка, Вівсяники мають свою історичну спадщину, сучасні досягнення, які варті поцінування. Й головна думка, основна настанова автора - не забуваймо дверей батьківської хати, минувшини, без якої не було б сьогодення.

Славетний чудотворець: краєзнавчо – бібліографічне видання. – Козятин: ЦРБ, 2015. – 44 с.

/Files/images/podarovan_knigi/мова4 021.jpg Пропоноване увазі читача видання спроба відобразити життя відомого на теренах Крзятинщини священника, лікаря - гомеопата Іоанна Дубровського, добрі справи якого і досі живуть у пам'яті людей. У книзі вміщено спогади співвітчизників, односельчан, фото із сімейних архівів. Мова респондентів та стиль їх мовлення у виданні збережено буквально. Видання адресоване широкому загалу читачів, які не байдужі до історії рідного краю, краєзнавцям, педагогам, бібліотекарям – усім, хто знав і любив Іоанна Дубровського.

В. Сергійчук. Голодомор 1932 – 1933 років як геноцид українства. - В.: ПП Сергійчук М. І., 2015. - 132 с.

/Files/images/podarovan_knigi/мова4 019.jpg

.

.

.

.

.

.

.

У пропонованій книзі на основі архівних документів і спогадів очевидців обґрунтовується закономірність визначення Голодомору 1932- 1933 років в Україні геноцидом українства відповідно до Конвенції ООН щодо запобігання злочинів проти людства. Видання розраховане на широке коло читачів.

.

.

.

.

.

.

Левчук С. В. Душі моєї золота криниця .- Хмельницький: поділля: ПП: Крисюк А. О. : 2015.- 88 с.

/Files/images/podarovan_knigi/мова4 018.jpg Збірка поезій самобутньої поетеси з Вінничини – це, власне , її перша спроба узагальнити власну творчість у друкованому форматі. Таких, як вона,поетів –самородків ще називають народними поетами ,адже справді світ її поезій – це вилита нею у поетичні, доволі майстерні строфи , величезна гама почуттів, якими вона живе повсякчас , тих переживань, які ятрать її душу. Проте, без перебільшення . С. Левчук можна назвати і народною християнською поетесою , бо якраз любов до Бога , роздумуванням над Його заповідями та дороговказами для людини, тим , як вони відгукуються у нашому щоденному житті та в долі власного народу, є наскрізною і головною темою першої її збірки, яка,не сумніваємося, обов’язково знайде свого вдячного читача.

.

.

.

.

.

.

.

..

Кугай О. С. Я не можу інакше.Проза. – Вінниця, 2015. – 200 с.

.

/Files/images/podarovan_knigi/мова4 017 (2).jpg На сторінках книги зображена історія рідного села через призму людських доль, життєвого щастя і недолі. В центрі розповідей автора – сім'я з буднями і святами, радощами і смутком, а також діти і батьки і вічне питання любові і добра. Авторка пише для свого читача, аби зберегти те, що маємо, передати досвід майбутнім поколінням і застерегти не повторювати помилок минулого.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Зарицький П. Молитва за ближнього: Вірші і поеми / П. А. Зарицький ;передмова В. С. Рабенчука.- Вінниця :ДП «ДКФ», 2013 – 192 с . : іл.

/Files/images/podarovan_knigi/мова4 017.jpg Збірка віршів і поем П. Зарицького – Це суцвіття ніжної лірики , поєднане з драматичними епізодами української історії, скропленими потом важкої праці , сльозами нужденного життя і геноциду нації. Творчий доробок поета , який перебуває у розквіті свог таланту, розрахований на широке коло читачів і шанувальників поезії будь-якого віку.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Зарицький П. А. Веремія оповідання . / Петро Зарицький . – Вінниця , Вінницька обласна друкарня , 2015.- 248 с.

/Files/images/podarovan_knigi/веремія.JPG В книзі «Веремія поєдналися минуле і сучасне, сміх і смуток, любов і зрада ,все те, чим наповнене життя на зламі епох.

Село на полюсі Тривоги... Болить, ой як болить душа автора за нього.

Невеликі життєві історії, що наповнили книгу, пов'язує глибоке розуміння автором недавнього і сучасного села та його мешканців - трударів. Тут не має ідеальних персонажів, як і в нашому буденному житті, тут звичайні люди, які живуть поряд з нами. Це малюнки з натури, які можна побачити і в Сокільці, і Козятині, скрізь на Вінниччині.

Це перше прозове видання Петра Зарицького, шоста книга автора, рекомендована широкому колу читачів!

.

.

.

Гранецька В. Щасливий. Роман .- К.:Нора-Друк, 2015.- 296 с .

У невигаданій оповіді про порятунок маленького хлопчика, чиє імя українською перекладається як Щасливий,відбивається історія зіткнення різних світів: байдужості і самопожертви,неприязні до чужого і готовності віддати останнє незнайомій людині,бюрократичного мислення і високого професіоналізму, релігійних забобон і щирої віри,справжнього кохання і підступної зради.Роман нагороджено спецвідзнакою Міжнародного літературного конкурсу "Гранд Коронація слова".

Кочубейник С. І. Син солдата . – ТОВ Мерьюрі-Поділля. – Вінниця . - 2013 . – 500с.

/Files/images/podarovan_knigi/IMG_2193.JPGС. Кочубейник "Син солдата" про с. Зозулинці Війна – це не лише тріумф і радість переможців, а й незбагнено велика кількість жертв, пролитої крові, руйнувань, скалічених доль, понівеченого життя. Герої книги «Син солдата» - жителі села Зозулинці Козятинського району. Мудрі та повчальні історії життя директора місцевого СТОВ «Хлібороб», заслуженого працівника сільського господарства України М. І. Сеніченка, ветерана війни, учасника Параду Перемоги в Москві Анатолія Степановича Радченко, працівниці ферми Надії Петрівни Лопушан, бригадира тракторної бригади Миколу Олексійовича Дучака, ветфельдшера Раїси Петрівни Старинщук, Сільського голови Олександра Максимчука, бухгалтера Ніни Нечипорук, механізатора Володимира Дермана, ланкової Ольги Поліщук, сільського педагога Людмили Дзигар, цілитильниці Людмили Мельник. Людей совісних, працелюбних, закоханих у рідний край патріотів, які разом створили зозулинецьке диво - господарство, знане у всій області.

Це щира та відверта розповідь, колишніх фронтовиків, їх нащадків про пережите, вистраждане, оцінене через призму десятиліть. Історія написана не мовою архівних документів, а мовою внутрішнього світу безпосередніх учасників подій.

.

.

.

/Files/images/podarovan_knigi/Юрчук В.П. 059.jpg

Доктор технічних наук, професор НТУУ "Київський політехнічний інститут Юрчук Володимир Петрович, уродженець с. Журбинці, автор книги про історію, людей та життя рідного села, подарував книгу у районну бібліотеку.

Дарчий напис свідчить "Читачам - моїм землякам - Козятинцям з побажаннями здоров'я та успіхів в усіх справах!" Книга одразу знайшла свого читача, та користується попитом у істориків, краєзнавців, студентів.

У книзі, на основі широкого кола архівних джерел висвітлено історію порубіжжя Волині, Київщини, Поділля, у різні часи, прослідковуються історичні процеси та явища на основі рідного села Журбинці Козятинського району.

Кiлькiсть переглядiв: 74

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.