Юрчук В. П. Село Журбинці на Вінниччині: минуле і сьогодення [Текст] / В. П. Юрчук, Г. Л. Махорін, А. І. Дзигар. - Житомир: Вид. Євенок О. О., 2018. - 198 с.: фото іл.

/Files/images/vidatn_zemlyaki/книга фото.jpg В книзі на основі широкого кола архівних джерел висвітлено історію села Журбинці Козятинського району, що на Вінниччині, розкрито особливості життя населення цього краю у різні часи. В рамках дослідження окрема увага приділена і навколишнім землям, а також аналізу загальних історичних процесів і явищ, які відбувались в Україні. Книга розрахована на вчителів, учнів, студентів, усіх, кому є цікавою історія рідного краю.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Гранд Михаїл. Завжди поруч: роман / Михаїл Гранд. - К.: Саміт-Книга, 2017. - 272 с., іл.

/Files/images/nternet_-_tsentr/мба замовлення 4, 002.jpg Часто люди навіть не уявляють, що випадкова знахідка може кардинально вплинути на майбутнє.

Роман "Завжди поруч" - відверта й прониклива розповідь проте, як в буремному морі життя знайти свій єдиний вірний шлях, усвідомити, що є важливим, а з чим назавжди розпрощатися.

Зневірившись в оточуючій реальності, головний герой став перед вибором: продовжувати життя за наміченим шаблоном або піддатися почуттям й зайнятися саме тим, що підказує йому серце.

Флоріан відкриє нові грані своїх можливостей, а нитки долі приведуть його до коханої та допоможуть знайти дружбу. Йому випаде шанс докопатися до істини, але для цього доведеться...

.

.

.

.

.

.

.

.

Гранд Михаил. Всегда рядом: роман / Михаил Гранд. - К.: Саммит-Книга, 2017. - 272 с., ил.

/Files/images/nternet_-_tsentr/мба замовлення 4, 001.jpg Часто люди даже не представляют, что случайная находка может кардинально повлиять на будущее.

Роман "Всегда рядом" - откровенная и проницательная история о том, как в бурлящем море жизни найти свой единственно верный путь, осознать, что важно, а с чем навсегда распрощаться.

Разочаровавшись в окружающей действительности, главный герой встал перед выбором: продолжать жизнь по намеченному шаблону или поддаться чувствам и заняться именно тем, что подсказывает ему сердце.

Флориан откроет новые грани своих возможностей, а нити судьбы приведут его к любимой и помогут найти дружбу. Ему представится шанс докопаться до истины, но для этого придется...

.

.

.

.

.

.

.

Мулик Н. Кров дракона. Хто із нас жертва? / [гол. ред. А. В. Гайналій]. - Вінниця : ФОП "А. В. Гайналій", ТОВ "ДРУК-ПЛЮС", 2018. - 338 с.

/Files/images/vidatn_zemlyaki/Н.Мулик на фейсбук.jpg Багато таємниць лежать перед Благандійським Чаклуном. Він хотів спокою і нормального життя зі своєю донькою та коханою жінкою, проте доля вирішила інакше. Ненависть, злість, відчай та жага помсти керуватимуть героєм. Дорога його встелена трупами, меч червоний від засохлої крові.

Роман розповість не лише про цікавих і надзвичайних істот, а й про силу кохання, про перемоги й невдачі, їхні наслідки, про дружбу, відданість сім'ї, любов до життя та загадкову історію роду, що змінить докорінно життя головних героїв.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Мулик Н. С. Орінсія. Вбивця драконів: роман / Назар Мулик. - Вінниця: Вінницька обласна друкарня, 2014. - 412 с.: іл.

/Files/images/vidatn_zemlyaki/мба зам.jpg У книзі ви поринете у насичену незвичайними подіями й пригодами мандрівку. Перенесетесь з героями роману у подорож, в якій безліч несподіваних поворотів, дотепних ситуацій, але одна мета - зробити світ кращим. Для широкого кола читачів.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Петрушкевич А.К. Відьмою прозвали за зелені очі: Лірика.Гумор / А.К. Петрушкевич. - Вінниця: ФОП Данилюк В.Г., 2011. - 164 с.

/Files/images/vidatn_zemlyaki/мба замовлення 4 050.jpg Книгу видано за сприяння Подільського літературного фонду "Імперія слова" (президент М.Ф. Каменюк)

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Петрушкевич А.К. Мальви біля хати: лірика / А. Петрушкевич. - Вінниця: Рогальська І.О., 2013. - 144 с.

/Files/images/vidatn_zemlyaki/мба замовлення 4 049.jpg "Мальви біля хати" - Україна біля серця - такий лейтмотив нової поетичної збірки книги Антоніни Петрушкевич. Є у ній мелодія кохання - "шепіт пізніх жоржин", зріла краса і зріла печаль жіночого почуття, є і "тернова хустина" рідної землі, її трепетні обереги, є відчайдушне замилування українською піснею, з котрою ми стаємо ближче до Бога...

Поетика книжки - традиційна, але від того не втрачає на силі, це природній вияв почуття і думки, непідкупна щирість ліричної жіночої душі.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Петрушкевич А. Сповідь серця: поезія. - Вінниця: ТОВ "Меркьюрі-Поділля". - 2017. - 156 с.

/Files/images/vidatn_zemlyaki/мба замовлення 4 048.jpg Назва книги Антоніни Петрушкевич говорить сама про себе. Книга - це сповідь автора про пережите нею, про людей, які оточували її все життя, про смуток, про кохання, а також веселе сьогодення.

Книга розрахована на широкий загал читачів.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Петрушкевич А. "Кольорове перевесло": збірка пісень. - Вінниця: ПП Балюк І.Б., 2017. - 100 с.

/Files/images/vidatn_zemlyaki/header.jpg До збірки Антоніни Петрушкевич "Кольорове перевесло" увійшли кращі авторські вокальні твори, які є в репертуарі вокального ансамблю "Калина" Махнівського СБК Козятинського району. Всі пісні пройшли практичне випробування і є окрасою пісенного репертуару багатьох вокальних колективів Вінниччини . Сподіваємось, що ця збірка стане в нагоді керівникам вокальних ансамблів, окремим виконавцям і поповнить репертуар аматорських творчих колективів.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Береза Ю.М. Історія штетлу Самгородок (історія єврейської громади села Самгородка) / Ю.М. Береза. - Вінниця: Вінницька міська друкарня, 2017. - 104 с.

/Files/images/vidatn_zemlyaki/мба замовлення 4 047.jpg Проект вчителя історії Самгородоцького ЗНВК І-ІІІ ст. "Школа-дитячий садок" та її учнів полягав у створенні короткого історико-краєзнавчого нарису "Історія штетлу Самгородок. (Історія єврейської громади села Самгородок) Козятинський район, Вінницька область". У роботі представлені нариси, що розкривають історію виникнення, розвитку та загибелі Самгородоцької єврейської громади, від початку ХVІІ ст., коли вона виникла, до найтрагічнішої її сторінки - розстрілу в 1942 р., в період Другої світової війни. В нарисі висвітлюються різноманітні сторони життя мешканців містечка, і євреї зокрема - економічні, політичні, культурні та релігійні в різні історичні епохи, розкривається роль містечка в історії та соціально-економічному житті краю. Особливо важливим є розкриття трагічної долі євреїв Самгородка в І половині ХХ ст., і події Голокосту в селі.

Видання адресоване усім, хто цікавиться історією Самгородка та долею його мешканців, і має на меті спонукати охочих до подальших досліджень історії та культури краю. Сподіваємось, що нариси викличуть зацікавленість і стануть у пригоді вчителям, студентам та учням при вивченні відповідних тем з історії рідного краю.

.

.

.

Вклоняємось доземно українському солдату / Р. Драпак, Н. Ткачук, В. Стечишин. - [четверте видання]. - К.: "Народна армія", 2017. - 196 с.

/Files/images/vidatn_zemlyaki/IMG_9635.jpg У нашому світі тільки ті вартості майбуття, за які людина готова боротися, які вона рішуче готова захищати, жертвуючи найдорожчим - життям. Серед цих цінностей перша - Україна, наш мудрий народ, наша щедра земля. Тому й постали в час смертельної небезпеки українські солдати, аби вигнати ворога зі своєї землі. Хто вони, захисники України? Яку ціну платять, виконуючи професійний обов'язок? Саме на ці питання відповідає книга "Вклоняємось доземно українському солдату", яку ви тримаєте в своїх руках.

За кожною історією - справжній герой, який самовіддано любить і служить своїй Батьківщині, віддаючи всі свої сили і своє життя для добра Українського народу: його свободи і державності, могутності і процвітання. На прикладах таких захисників Вітчизни виховуватимуться прийдешні покоління українців.

Книга має всі підстави бути настільною у кожного свідомого українця.

.

.

.

.

.

.

Вклоняємось доземно українському солдату / Р. Драпак, Н. Ткачук, В. Стечишин. - [третє видання]. - К.: "Народна армія", 2016. - 196 с.

/Files/images/vidatn_zemlyaki/IMG_8324_493x740.jpg У нашому світі тільки ті варті майбуття, за які людина готова боротися, які вона рішуче готова захищати, жертвуючи найдорожчим - життям. Серед цих цінностей перша - Україна, наш мудрий народ, наша щедра земля. Тому й постали в час смертельної небезпеки українські солдати, аби вигнати ворога зі своєї землі. Хто вони, захисники України? Яку ціну платять, виконуючи професійний обов'язок? Саме на ці питання відповідає книга "Вклоняємось доземно українському солдату", яку ви тримаєте в руках.

За кожною історією - справжній герой, який самовіддано любить і служить своїй Батьківщині, віддаючи всі сили свої і своє життя для добра Українського народу: його свободи і державності, могутності і процвітання. На прикладах таких захисників Вітчизни виховуватимуться прийдешні покоління українців.

Книга має всі підстави бути настільною у кожного свідомого українця.

.

.

.

.

.

Вклоняємось доземно українському солдату / Р. Драпак, Н. Ткачук. - [друге видання]. - К.: "Народна армія", 2015. - 196 с.

/Files/images/vidatn_zemlyaki/IMG_20180313_112801.jpg У нашому світі тільки ті вартості майбуття, за які людина готова боротися, які вона рішуче готова захищати, жертвуючи найдорожчим - життям. Серед цих цінностей перша - Україна, наш мудрий народ, наша щедра земля. Тому й постали в час смертельної небезпеки українські солдати, аби вигнати ворога зі своєї землі. Хто вони, захисники України? Яку ціну платять, виконуючи професійний обов'язок? Саме на ці питання відповідає книга "Вклоняємось доземно українському солдату", яку ви тримаєте в своїх руках.

За кожною історією - справжній герой, який самовіддано любить і служить своїй Батьківщині, віддаючи всі свої сили і своє життя для добра Українського народу: його свободи і державності, могутності і процвітання. На прикладах таких захисників Вітчизни виховуватимуться прийдешні покоління українців.

Книга має всі підстави бути настільною у кожного свідомого українця.

.

.

.

.

.

.

Зарицький П. А. Мамина хустка: поезії / П. А. Зарицький. - Вінниця, ТОВ "Нілан-ЛТД", 2017. - 154 с.

/Files/images/Зарицький Мамина хустка.jpg

В новій збірці віршів та поем Петра Зарицького "Мамина хустка" поєдналися сумні реалії минулого і сьогодення та ніжні почуття люблячого серця. Поема "Мамина хустка" - це синівська сповідь пам'яті про найдорожчу у світі людину. Поема "Тарасова журба" присвячена жінкам, присутнім в долі та творчості Т. Г. Шевченка.

Книга порадує шанувальників ліричного слова і стане в пригоді тим, хто шанує історію і культуру.

У нашому світі тільки ті вартості майбуття, за які людина готова боротися, які вона рішуче готова захищати, жертвуючи найдорожчим - життям. Серед цих цінностей перша - Україна, наш мудрий народ, наша щедра земля. Тому й постали в час смертельної небезпеки українські солдати, аби вигнати ворога зі своєї землі. Хто вони, захисники України? Яку ціну платять, виконуючи професійний обов'язок? Саме на ці питання відповідає книга "Вклоняємось доземно українському солдату", яку ви тримаєте в своїх руках.

За кожною історією - справжній герой, який самовіддано любить і служить своїй Батьківщині, віддаючи всі свої сили і своє життя для добра Українського народу: його свободи і державності, могутності і процвітання. На прикладах таких захисників Вітчизни виховуватимуться прийдешні покоління українців.

Книга має всі підстави бути настільною у кожного свідомого українця.

.

Брати Капранови. Забудь-річка.Роман. – Київ: Нора-Друк, 2016. – 544 с. Серія: Читацький клуб.

/Files/images/zabud250 (1).jpg Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА.

Багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця у Другій світовій війні.

Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями у кожній українській родині.

.

.

.

.

.

.

Степанюк С. Ї. Мої Вівсяники: історія села від давніх часів до сьогодення / С. Ї. Степанюк.- Черкаси. – ІнтролігаТОР. - 2013. – 280 с .

/Files/images/podarovan_knigi/мова4 022.jpg Дана книга – це закарбована серцем пам'ять автора – великого патріота України , Людини з великої літери про своє рідне село Вівсяники на Вінничині, земляків, їхню важку долю та здобутки, які повсякчас хвилюють його, хоч волею долі вже тривалий час він мешкає далеко від рідного краю. На думку Степана Їоновича Степанюка, Вівсяники мають свою історичну спадщину, сучасні досягнення, які варті поцінування. Й головна думка, основна настанова автора - не забуваймо дверей батьківської хати, минувшини, без якої не було б сьогодення.

Славетний чудотворець: краєзнавчо – бібліографічне видання. – Козятин: ЦРБ, 2015. – 44 с.

/Files/images/podarovan_knigi/мова4 021.jpg Пропоноване увазі читача видання спроба відобразити життя відомого на теренах Крзятинщини священника, лікаря - гомеопата Іоанна Дубровського, добрі справи якого і досі живуть у пам'яті людей. У книзі вміщено спогади співвітчизників, односельчан, фото із сімейних архівів. Мова респондентів та стиль їх мовлення у виданні збережено буквально. Видання адресоване широкому загалу читачів, які не байдужі до історії рідного краю, краєзнавцям, педагогам, бібліотекарям – усім, хто знав і любив Іоанна Дубровського.

В. Сергійчук. Голодомор 1932 – 1933 років як геноцид українства. - В.: ПП Сергійчук М. І., 2015. - 132 с.

/Files/images/podarovan_knigi/мова4 019.jpg

.

.

.

.

.

.

.

У пропонованій книзі на основі архівних документів і спогадів очевидців обґрунтовується закономірність визначення Голодомору 1932- 1933 років в Україні геноцидом українства відповідно до Конвенції ООН щодо запобігання злочинів проти людства. Видання розраховане на широке коло читачів.

.

.

.

.

.

.

Левчук С. В. Душі моєї золота криниця .- Хмельницький: поділля: ПП: Крисюк А. О. : 2015.- 88 с.

/Files/images/podarovan_knigi/мова4 018.jpg Збірка поезій самобутньої поетеси з Вінничини – це, власне , її перша спроба узагальнити власну творчість у друкованому форматі. Таких, як вона,поетів –самородків ще називають народними поетами ,адже справді світ її поезій – це вилита нею у поетичні, доволі майстерні строфи , величезна гама почуттів, якими вона живе повсякчас , тих переживань, які ятрать її душу. Проте, без перебільшення . С. Левчук можна назвати і народною християнською поетесою , бо якраз любов до Бога , роздумуванням над Його заповідями та дороговказами для людини, тим , як вони відгукуються у нашому щоденному житті та в долі власного народу, є наскрізною і головною темою першої її збірки, яка,не сумніваємося, обов’язково знайде свого вдячного читача.

.

.

.

.

.

.

.

..

Кугай О. С. Я не можу інакше.Проза. – Вінниця, 2015. – 200 с.

.

/Files/images/podarovan_knigi/мова4 017 (2).jpg На сторінках книги зображена історія рідного села через призму людських доль, життєвого щастя і недолі. В центрі розповідей автора – сім'я з буднями і святами, радощами і смутком, а також діти і батьки і вічне питання любові і добра. Авторка пише для свого читача, аби зберегти те, що маємо, передати досвід майбутнім поколінням і застерегти не повторювати помилок минулого.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Зарицький П. Молитва за ближнього: Вірші і поеми / П. А. Зарицький ;передмова В. С. Рабенчука.- Вінниця :ДП «ДКФ», 2013 – 192 с . : іл.

/Files/images/podarovan_knigi/мова4 017.jpg Збірка віршів і поем П. Зарицького – Це суцвіття ніжної лірики , поєднане з драматичними епізодами української історії, скропленими потом важкої праці , сльозами нужденного життя і геноциду нації. Творчий доробок поета , який перебуває у розквіті свог таланту, розрахований на широке коло читачів і шанувальників поезії будь-якого віку.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Зарицький П. А. Веремія оповідання . / Петро Зарицький . – Вінниця , Вінницька обласна друкарня , 2015.- 248 с.

/Files/images/podarovan_knigi/веремія.JPG В книзі «Веремія поєдналися минуле і сучасне, сміх і смуток, любов і зрада ,все те, чим наповнене життя на зламі епох.

Село на полюсі Тривоги... Болить, ой як болить душа автора за нього.

Невеликі життєві історії, що наповнили книгу, пов'язує глибоке розуміння автором недавнього і сучасного села та його мешканців - трударів. Тут не має ідеальних персонажів, як і в нашому буденному житті, тут звичайні люди, які живуть поряд з нами. Це малюнки з натури, які можна побачити і в Сокільці, і Козятині, скрізь на Вінниччині.

Це перше прозове видання Петра Зарицького, шоста книга автора, рекомендована широкому колу читачів!

.

.

.

Гранецька В. Щасливий. Роман .- К.:Нора-Друк, 2015.- 296 с .

У невигаданій оповіді про порятунок маленького хлопчика, чиє імя українською перекладається як Щасливий,відбивається історія зіткнення різних світів: байдужості і самопожертви,неприязні до чужого і готовності віддати останнє незнайомій людині,бюрократичного мислення і високого професіоналізму, релігійних забобон і щирої віри,справжнього кохання і підступної зради.Роман нагороджено спецвідзнакою Міжнародного літературного конкурсу "Гранд Коронація слова".

Кочубейник С. І. Син солдата . – ТОВ Мерьюрі-Поділля. – Вінниця . - 2013 . – 500с.

/Files/images/podarovan_knigi/IMG_2193.JPGС. Кочубейник "Син солдата" про с. Зозулинці Війна – це не лише тріумф і радість переможців, а й незбагнено велика кількість жертв, пролитої крові, руйнувань, скалічених доль, понівеченого життя. Герої книги «Син солдата» - жителі села Зозулинці Козятинського району. Мудрі та повчальні історії життя директора місцевого СТОВ «Хлібороб», заслуженого працівника сільського господарства України М. І. Сеніченка, ветерана війни, учасника Параду Перемоги в Москві Анатолія Степановича Радченко, працівниці ферми Надії Петрівни Лопушан, бригадира тракторної бригади Миколу Олексійовича Дучака, ветфельдшера Раїси Петрівни Старинщук, Сільського голови Олександра Максимчука, бухгалтера Ніни Нечипорук, механізатора Володимира Дермана, ланкової Ольги Поліщук, сільського педагога Людмили Дзигар, цілитильниці Людмили Мельник. Людей совісних, працелюбних, закоханих у рідний край патріотів, які разом створили зозулинецьке диво - господарство, знане у всій області.

Це щира та відверта розповідь, колишніх фронтовиків, їх нащадків про пережите, вистраждане, оцінене через призму десятиліть. Історія написана не мовою архівних документів, а мовою внутрішнього світу безпосередніх учасників подій.

.

.

.

/Files/images/podarovan_knigi/Юрчук В.П. 059.jpg

Доктор технічних наук, професор НТУУ "Київський політехнічний інститут Юрчук Володимир Петрович, уродженець с. Журбинці, автор книги про історію, людей та життя рідного села, подарував книгу у районну бібліотеку.

Дарчий напис свідчить "Читачам - моїм землякам - Козятинцям з побажаннями здоров'я та успіхів в усіх справах!" Книга одразу знайшла свого читача, та користується попитом у істориків, краєзнавців, студентів.

У книзі, на основі широкого кола архівних джерел висвітлено історію порубіжжя Волині, Київщини, Поділля, у різні часи, прослідковуються історичні процеси та явища на основі рідного села Журбинці Козятинського району.

Кiлькiсть переглядiв: 381

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.