„Витоки нашої державності”

Король В.Ю. Історія України: Навчальний посібник. – Київ: Видавничий центр « Академія», 2005.. – 496 с./Files/images/король історія.jpg

У посібнику висвітлено формування на теренах України людської цивілізації , функціонування державних утворень, драматичні часи бездержавності, боротьбу українського народу за незалежність, а також найважливіші процеси в політичній, соціально – економічній, духовній, науковій, освітніх сферах сучасного суспільства, різноманітні аспекти політики української держави. Його характеризують фактологічна насиченість , намагання за окремими подіями , явищами спостережити тенденції та закономірності історичного розвитку українського народу і його сьогодення.

Для студентів ВНЗ , усіх, хто прагне пізнати минуле україни.

.

.

.

.

.

.

.

Горєлов М.Є. Держава і цивілізація в історії України / Горєлов М./Files/images/держава і цивілізація.jpg Є., Моця О. П., Рафальський О. О: монографія. – Київ: Еко – продакшн, 2009. – 980 с.

Автори цієї книги вивчають історичний розвиток населення на території сучасної України від зародження відтворювального господарства і до сьогодення. Основна увага надається висвітленню проблеми співвідношення додержавних та державних структур із важливим і ще недостатньо вивченим процесом еволюції протоцивілізаційних та цивілізаційних спільнот цього європейського регіону. Для всіх, хто цікавиться історичним розвитком України.

.

.

.

.

.

.

.

.

Червінський В. І. Історія України: Джерельний літопис/ Червінський В. І., Обушний М. І. – Київ: КВІЦ, 2012. – 832 с./Files/images/червінський історія джерельний.jpg

Вміщено документи і матеріали, які висвітлюють найважливіші події в історії України з найдавніших часів до сьогодення, методику їх використання та інші дидактичні матеріали.

Подано найрізноманітніші типи джерел: уривки з літописних свідоцтв, юридично-правових документів, генеалогічних таблиць княжих династій, фольклорних матеріалів, історико-географічних карт із праць відомих істориків, спогадів учасників подій, свідчень іноземців.

.

.

.

.

.

.

.

.

Яневський Д. Б. Проект « Україна». Відомі історії нашої держави / Д. Б Яневський. – Харків: Фоліо, 2014. – 287 с./Files/images/яневський проект.jpg

У новій книжці телеведучого, журналіста Hromadske.TV, доктора історичних наук Данила Яневського розповідається про те, що відбувалося на землі, яка зараз називається Україною, починаючи з середини Х ст. до об’єднання 1386 року Королівства Польського та Великого князівства Литовського (до складу якого входила сучасна Правобережна Україна), а потім — до ліквідації полкової системи Гетьманщини та утворення 1781 року Київського намісництва, яке охоплювало всю територію сучас- ної України від Дніпра до Збруча. У книжці автор висловлює свій власний погляд на історію України і підкреслює, що історія Русі/України — це складова історії країн Центральної та Східної Європи.

.

.

.

.

.

.

.

/Files/images/нагаєвський історія.jpg Нагаєвський, Ісидор.Історія Української держави двадцятого століття / І. Нагаєвський. – Київ: Укр. письменник,1993. – 412 с.

Книга доктора Ісидора Нагаєвського, написана в еміграції, висвітлює події в Україні часів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії (1917-1921 рр.). На основі документів, свідчень сучасників, на тлі тогочасних подій в Європі автор розгортає картину боротьби за державність України в усій її складності і суперечливості. Думка автора полягає в тому, що Україна могла стати незалежною державою ще тоді. Друкується за сучасним правописом, зберігаються мовностилістичні особливості оригіналу. Для найширших кіл читачів..

..

.

.

.

.

.

.

.

Грушевський М.С. Історія України, приладжена до програми/Files/images/грушевський історія.jpg вищих початкових шкіл і нижчих класів шкіл середніх / Упор. А. Ф. Трубайчук. - Київ: Либідь, 1991. - 228 с.

Книга є ретельно відредагованим і, за словами автора, приладженим для учнів і початківців виданням "Ілюстрованої історії України". Вона повністю відповідає концепції вченого, в основу якої покладено не діяння князів і царів, а суспільно-політичний лад, культуру, етнографію, правові засади - все те, що створює долю народу.

Для школярів, студентів, вчителів, широкого кола читачів.

.

.

.

.

.

.

.

.

Ольхіна Н. І. Цікава історія. Мала історична енциклопедія для/Files/images/ольхіна цікава.jpg допитливих/ Ольхіна Н. І., Рибак І. М. — Донецьк: ПП «ЦСО». — 2007, — 304 с.

Популярний збірник «Мала історична енциклопедія для допитливих» розрахована на дітей шкільного віку, які бажають у доступній та цікавій формі пізнавати історію. Книга містить 250 статей, що стануть вашими керманича­ми у минуле. Автори-укладачі пропонують не тільки трактування, але й короткі історичні довідки про походження і сучасне значення понять, біографічні дані провідних історичних діячів, найбільш вагомі процеси світової та вітчизняної історії. Це видання буде корисне всім, хто цікавиться історією.

.

.

.

.

.

.

.

Кульчицький С. В. Історія України: довідник для абітурієнтів та школярів загальноосвітніх навчальних закладів/ Кульчицький С.В., Мицик Ю.А., Власов В.С. – вид. четверте, переробл. І доповн. – Київ:Літера ЛТД, 2017. – 544 с./Files/images/історія довідник.jpg

Довідник побудовано відповідно до програми з історії України для загальноосвітніх шкіл та програми вступних іспитів до вищих навчальних закладів, затверджених МОН України, а також відповідає програмовим вимогам до зовнішнього оцінювання з історії України. Це дає змогу використовувати посібник і під час підготовки учнів загальноосвітніх шкіл до уроків історії України, і до підсумкових державних атестацій у 9 та 11 (12) класах, а також до зовнішнього оцінювання та вступних іспитів до вищих навчальних закладів.
У довіднику висвітлено історію України від найдавніших часів до сьогодення з позицій сучасної історичної науки. Структура видання поєднує високу інформативність із прос­тотою, логічністю й дохідливістю викладу. Кожен розділ-тема починається з плану викладу та хронології подій. Основний текст поділено на підрозділи, кожний з яких являє собою самостійний пункт плану. Завершують розділ поняття та терміни відповідного періоду.
Текстовий матеріал належно ілюстрований. Довідник має карти до основних періодів історії України. Для зручності користування наприкінці книги розміщено покажчик назв основних подій, постатей, понять та термінів.
Посібник стане в пригоді учням 7-12 класів загальноосвітніх шкіл, гімназій та ліцеїв, абітурієнтам, студентам вищих навчальних закладів, учителям.

.

.

Гусєв, Віктор Іванович. Видатні постаті в історії України IX-XIX ст/Files/images/видатні постаті.jpg : Короткі біографічні нариси. Історичні та художні портрети / В. І. Гусєв (кер. кол. авт.), В. П. Дрожжин, Ю. О. Калінцев, О. Г. Сокирко, В. І. Червінський. – Київ: Вища школа, 2002. – 359 с.

Наведено біографічні відомості, стисло висвітлено суспільно-політичні погляди та роль і місце кожної особи в історичному розвитку України. Вміщено короткі історичні портрети громадських, політичних і культурних діячів України, починаючи від виникнення Київської Русі й до кінця ХІХ ст. Для всіх, хто цікавиться історією нашої держави, учнів загальноосвітніх шкіл, гімназій, студентів.

.

.

.

.

.

.

.

Григо’рєв-Наш. Історія України в народних думах та піснях: для серед. та ст. шк. віку/ Григор’єв - Наш. – Київ: Веселка, 1993.- 271с./Files/images/григорєв наш історія.jpg

Активний громадський і політичний діяч, член Центральної Ради, міністр освіти в уряді Української Народної Республіки, директор Соціологічного інституту в Празі, керівник українського відділення радіостанції «Голос Америки» Никифор Григоріїв був передусім учителем-просвітянином. Виростаючи серед спільноти, яка була дуже далекою від національного самоусвідомлення, він наочно побачив потребу поставити навчання історії та літератури на рідний ґрунт. Він автор кількох підручників і посібників передусім для школярів, де прагнув зробити доступним і цікавим вивчення української та всесвітньої історії, звертаючись до фольклорної скарбниці. Пропоноване видання яскравий приклад такого посібника. А експресивні ілюстрації Василя Лопати є чудовим зоровим супроводом цієї цікавої не лише для школярів і вчителів книжки.

.

.

.

.

.

Новий довідник:Історія України / уклад. С. Крупчан, Т. Крупчан, О./Files/images/новий довідник.jpg Скопненко та ін. – Київ: ТОВ « Казка», 2005. – 736 с.

«Новий довідник: Історія України» подає відомості з історії нашої Вітчизни від найдавніших часів до сьогодення. Завдяки стислому, зро­зумілому текстові та оригінальній структурі користувачі зможуть швидко знайти вичерпну відповідь на багато питань з історичної проблематики. Довідник можна використовувати як для вивчення окремих тем, так і для повторення вже пройденого. Видання розраховане на широке коло користувачів, спосіб викладу та оптимальний обсяг матеріалу вирізняє довідник серед навчальної літера­тури та робить його універсальним..

.

.

.

.

.

.

.

.

Ісаєв Д. В. Атлас історії україни: науково – довідкове видання / Д. В. Ісаєв. – Київ:ДНВП « Картографія», 2012. – 152 с./Files/images/атлас історії україни.jpg

Атлас репрезентує віхи історії України з давніх часів до сьогодення. Видання містить чимало археологічних карт, карт історико-економічного змісту, карт з історії культури, населення тощо. Кожна сторінка тематичних блоків складається з трьох частин: однієї або кількох карт; коментаря, що тлумачить просторову локалізацію історичних подій, зображених на карті; ілюстративного матеріалу. Атлас призначено для вчителів, людей, які вивчають історію, а також для всіх хто займається самоосвітою

.

.

.

.

.

.

.

.

Журавльов Д. В. УсігетьманиУкраїни/ Д. Журавльов. - Київ :/Files/images/усі гетьмани.jpeg Гетьман, 2012. - 508 с.

Гетьман. Слово, яке здатне викликати чимало асоціацій практично у кожного українця. Асоціацій героїчних - "гетьманська слава", іронічних - "до булави треба голови", зрештою, самоіронічних - де "два українці, там три гетьмани"... Слово, буквально просякнуте історією і водночас - якоюсь бадьорою, невмирущою енергетикою. Слово, яке звучить майже як "своє", хоча його походження є неукраїнським і взагалі неслов'янським, не маючи нічого спільного з лунким українським "геть". Так, "гетьмани в золотих жупанах". були не тільки в Україні. Але українською специфікою є те, що саме в Українській козацькій державі гетьман став у силу історичних обставин таким собі квазімонархом, майже незалежним володарем... У цій книжці здійснена спроба зібрати під однією обкладинкою біографічний матеріал про більш ніж 70 ватажків українського козацтва, котрі, згідно з джерелами чи історичною традицією, носили гетьманський титул або претендували на нього.

..

.

ІІ. "Символи державної величі"

Пастернак, О. Пояснення тризуба, герба Великого київського/Files/images/пояснення тризуба.jpg князя Володимира Святого/ ( вступ. слово та ред. Б. З. Якимовича); Худож. оформл. О. В. Коваля. – Київ: Веселка, 1991.- 47 с.

Ця книга про тризуб – геральдичний знак Київського Князя Володимира Великого - розкриває загадку про походження , ідею та значення тризуба на Україні як державного герба, національного знаку і релігійного символу, вона слугує поглибленню знань з української історії.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Сергійчук В. І. Доля укаїнської національної символіки/ В. І ./Files/images/доля символіки.jpg Сергійчук. – Київ: Т- во «Знання» УРСР, 1990. – 48 с.

Автор розповідає про походження української національної символіки, багатовікові традиції використання жовто – блакитних прапорів, тризуба, бунчуків, гербів на українських землях.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Братко – Кутинський О. Нащадки святої трійці / Братко – Кутинський О. – Київ: Білий птах, 1992. – 85 с. – серія « Історія./Files/images/нащадки святої трійці.jpg Нація. Культура.»

Українська державна символіка, – як у скитських царів, у старокняжій Київській державі та в УНР, – відображає традиційну українську національну символіку, що формувалася протягом тисячоліть і належить до найбагатших та найзмістовніших символічних систем людства. Ключем до її розуміння є чільний її символ, нині відомий під назвою "Тризуб". Попри десятки досліджень, семантика знаку, його сакральне приховане значення не є очевидним. Тому більшість дослідників і розпочинає свою роботу зі спроб розгадати таємницю знаку.

..

.

.

.

..

.

.

.

.

.

Державний гімн України: популярний історичний нарис / упоряд. Линник М. П., Пономаренко В. М. – Київ: Музична Україна, 2006. –/Files/images/державний гімн.jpg 54 с.

Нарис знайомить читача з біографічними відомостями про Павла Платоновича Чубинського – автора слів Державного гімну України.

.

.

.

..

.

..

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Гетьман В. П. Як приймалась Конституція України : документальний нарис / В. П. Гетьман. – Київ: РІА «ЯНКО» .- 1996, 126 с./Files/images/гетьман як приймалась.jpg

Рідкий за жанром політичної публіцистики нарис В.П.Гетьмана — відомого фінансиста, політичного і державного діяча, народного депутата України — присвячений великій події в сучасній історії нашої молодої незалежної держави — прийняттю 28 червня ц.р. її Конституції.

Книга цікава багатьма маловідомими фактами й свідченнями одного з активних учасників змальованих в ній подій. Зі сторінок нариса постає драматична картина напруженої боротьби патріотичних сил українського парламенту за створення справді демократичного Основного Закону України.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Брати Капранови. Мальована історія Незалежності України //Files/images/капранови історія.jpg Брати Капранови. – Київ: Гамазин, 2016. – 80 с.

Незалежність не впала з неба – державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалась до 1991 – го. Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування. Це - книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть , щоб їхні нащадки виросли українцями.

.

.

.

.

.

.

.

.

Остафійчук В. Ф. Історія України: сучасне бачення : навч. посіб. – 2 - ге вид., перероб. і доп. – Київ: Знання – Прес, 2004. – 390 с./Files/images/остафійчук історія.jpg

Пропонований посібник – одна із вдалих спроб осмислення історичного поступу українського народу з прадавніх часів до сьогодення без міфів і фальсифікацій. Відтворено незаслужено забуті яскраві історичні постаті, котрі відіграли помітну роль у долі нації. До кожної теми курсу додаються списки літератури, плани семінарів, тематика рефератів, словник іншомовних термінів, хронологія подій, проблемно – пізнавальні питання для самоконтролю. Посібник відповідає програмі курсу « Історія України» для вищих закладів освіти. Розраховано на студентів, викладачів ВНЗ, учнів старших класів, гімназій, коледжів, усіх, хто цікавиться історією українського народу.

.

.

.

.

.

.

.

.

Орлова Т. В. Історія нових незалежних держав: postsovieticum : навч. посіб. / Т . В. Орлова. – Київ: Знання, 2010. – 487 с./Files/images/орлова історія.jpg

Пропонована книга – навчальний посібник, у якому розглядається історія нових незалежних держав від зародження протестних настроїв та рухів до сьогодення. На основі аналізу політичних, економічних,, соціальних та інших процесів показано провідні тенденції , досягнення і проблеми становлення і розвитку цих країн. Висвітлено роль особистісного фактора і в історії нових незалежних держав. Окремо проаналізовано історичну спадщину Імперії та Союзу в житті кожної з держав, простежуються спільні риси в їхньому розвитку та причини відмінностей , підсумовано майже 20 –ти річне незалежне існування.

.

.

.

.

.

.

.

Україна. 10 років поступу :фотокнига / упоряд. Т. Мудрик. – Київ:ТОВ Спалах, 2001. – 199 с.

Фотокнига присвячена знаменному ювілеєві незалежної України. Понад 250 авторських фото – підсумок десятирічної творчої праці талановитого художника - фотографа Олександра Клименка. Фоторозповідь О. Клименка – своєрідний літопис, кожен знімок – це мить, вихоплена з самого виру життя пильним оком кореспондента, історичне свідчення боротьби народу за незалежну українську державу. Книга становить неабиякий інтерес для дослідників історії України, для кожного свідомого українського громадянина, для усіх, хто цікавиться цими вікопомними подіями.

.

.

.

.

.

.

.

Аксель Шмідт. Україна. Країна майбутнього // пер. з німецької Ф. Кулі. – Ужгород: Карпати, 2006. – 88с./Files/images/шмідт україна.jpg

Книга належить перу німецького публіциста, який упродовж багатьох років досліджував історію і тогочасні реалії України. Видана ще у 1939 році, вона приваблює сучасного читача цікавими оцінками і прискіпливим аналізом не лише тодішнього політичного життя України, Карпатської України, але і прорізливим баченням їхнього майбутнього.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Мироненко О. В. Україна: початок великого шляху. – Київ. – КВІЦ,/Files/images/україна початок.jpg 2008 – 528 с.

Ця книга – можливо , перша в україні спроба передати художніми засобами події , що відбувалися на території нашої країни багато тисячоліть тому. У виданні три повісті , у яких іде мова про те, як жили наші предки за доісторичних часів, як боролися, кохали, хвилювалися. Перший том змальовує події . що відбувалися у 18 тисячолітті до нашої ери, у той час, коли на території Європи відбувалося останнє істотне похолодання.. У другому томі - розповідь про те, як через зникнення льодовиків людям, котрі пішли колись на південь, довелося повертатися на землі, де вони жили раніше. І , нарешті, третя книга розповідає про досить трагічні події , коли через землетрус, який відбувся у 5 – 6 тисячолітті до нашої ери, в результаті чого утворилися протоки Босфор і Дарданели, і води Середземного моря залили чорноморську западину, створивши чорне та Азовське моря в сучасних межах.

.

.

.

.

.

Україна на шляху до Європи/ Упоряд. : В. І .Шкляр, А. В. Юричко./Files/images/україна на шляху до європи.jpg – Київ. - Етнос, 2006. – 496 с.

Видання об’єднує статті провідних вчених – політологів, журналістів, державних діячів, у яких висвітлюються проблеми інтеграції до ЄС, аналізується досвід країн, які пройшли цей шлях , а також проблеми і набутки України в реалізації стратегічної мети.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Сорока, Михайло. Світ відкриває Україну. [ про зовнішню політику Ураїнської держави у 90 – роках ХХ століття. Статті. Документи. Коментарі. ] / Михайло Сорока. – Київ: Київська правда, 2001. – 782 с./Files/images/сорока світ.jpg

У книзі представлена широка панорама подій і найважливіші договірні документи , повязані з виходом на міжнародну арену та першими зовнішньо – політичними кроками незалежної української держави. Основу матеріалів книги складають нотатки, репортажі, есе автора про зарубіжні візити й переговори керівників України , безпосереднім свідком яких він був. Розділи книги завершуються авторитетними коментарями відомих українських політиків, дипломатів, громадських діячів, кожен з яких у відповідні періоди 90 – х років справляв істотний вплив на формування і втілення в життя зовнішньо – політичного курсу України..

.

.

.

.

.

.

.

Ковпак, Л. В. Найблища історія : Україна 1945 – 2000 р./ Л. В/Files/images/ковпвк найближча.jpg Ковпак. – Київ: Наш час, 2007. – 248 с.

В історичному ракурсі, на основі залучення нових архівних документів досліджуються соціально – побутові умови життя населення України у взаємозвязку з історичними подіями , що відбувалися в другій половині ЧЧ століття. Автором науково узагальнено широке коло питань : матеріальні нестатки перших повоєнних років, голод 1946 – 1947 р., спроби соціальних реформ М. С. Хрущова, соціальна політика у період Л. І. Брєжнєва та у часи перебудови , розвиток житлового, комунального господарства й транспорту, проблем торговельно - побутового обслуговування жителів міст і сіл. Висвітлене здійснення грошових реформ 1947р , 1961 р. та 1996 р. Значний інтерес становлять сюжети про екологічні чинники , висловлюються рекомендації щодо поліпшення екологічної ситуації. Окремий розділ присвячений сучасному періоду розвитку незалежної Української держави, висвітлюються соціальні аспекти переходу до ринкової економіки в 90 – ті роки ХХ століття. Книга призначена для науковців, викладачів вузів та студентів, для усіх тих, хто виявляє інтерес до історії України.

.

.

.

.

.

.

Сергійчук, Володимир. Що дала Україна світові. Видання друге, доповненене/ Володимир Сергійчук. – Київ : ПП Сергійчук М. І., 2008. – 504 с./Files/images/що дала україна світові.jpg

У пропонованій книзі вперше комплексно оцінено внесок видатних українців у розвиток світової науки, техніки, освіти і культури. Розраховано на широке коло читачів.

.

.

.

.

.

.

.

..

.

..

.

.

.

Україна: утвердження незалежної держави ( 1991 – 2001 ) /Files/images/IMG_20140820_0012.jpg
Барановська, В. Ф . Верстюк, С. В. Віднянський та ін. під ред. В. М. Литвина. – Київ: Видавничий дім « Альтернативи», 2001. – 704 с.

Монографія присвячена проблемам формування незалежної держави. Авторський колетив аналізує суспільно – політичні, соціально – економічні й культурні процеси трансформаційного періоду. Окремі розділи присвячені будівництву Збройних сил України та зовнішньополітичній діяльності. Приділено увагу дослідженню національних державотворчих традицій, починаючи з доби Київської Русі. Призначена для широкого кола читачів..

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.